Jak nie przepłacać za świąteczne prezenty?

Święta coraz bliżej a wraz z nimi mnóstwo wydatków, m.in. tych związanych z prezentami.  Chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez upominków. Pewnie wydaje Wam się, że macie jeszcze dużo czasu na myślenie o nich. W końcu mamy dopiero listopad. Nic bardziej mylnego. Nie zostawiajcie zakupów świątecznych na ostatnią chwilę. Kupowanie prezentów w dniu Wigilii naprawdę nie jest dobrym pomysłem. Dzięki kupowaniu ich z wyprzedzeniem możecie być pewni, że przyjdą na czas, będą przemyślane (a przez to większa szansa, że będą też trafione), a Wy będziecie mogli trochę zaoszczędzić. Dzisiaj chcę się z Wami podzielić kilkoma radami, które sama stosuję. Może wykorzystacie je podczas tegorocznych zakupów 😉

Black Friday

Czarny piątek jest uznawany za początek sezonu świątecznych zakupów. Jest to dzień największych wyprzedaży w roku, które odbywają się przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nie jest jeszcze aż tak znany, ale co roku zyskuje większą popularność, a lista sklepów biorących udział w akcji się powiększa. Black Friday już w najbliższy piątek, czyli 25 listopada.

Cyber Monday

Cyber Monday to kolejne święto wyprzedaży. Odbywa się w poniedziałek zaraz po Czarnym piątku (czyli w tym roku przypada 28 listopada) i dotyczy głównie sklepów internetowych. W Polsce jest mniej znany niż Black Friday, ale z roku na rok wzrasta jego popularność.

Dzień Darmowej Dostawy

W tym dniu wysyłka z wielu sklepów internetowych w Polsce jest bezpłatna. Preferujecie zakupy bez wychodzenia z domu? Zastanówcie się nad świątecznymi prezentami kilka dni wcześniej i zróbcie zakupy nie płacąc za przesyłkę. W tym roku Dzień Darmowej Dostawy przypada 29 listopada.

Facebook

Chyba większość osób obecnie korzysta z tego portalu społecznościowego i większość firm się tam reklamuje. Warto polubić profile ulubionych sklepów, ponieważ często ogłaszane są tam promocje i udostępniane różne kody rabatowe.

Newsletter

Pewnie większość z Was tego nie lubi i uważa, że newsletter tylko zaśmieca pocztę. Sama zazwyczaj od razu kasuję większość takich wiadomości, ale w okresie przedświątecznym sklepy kuszą różnymi okazjami. Myślę, że warto się zapisać do newsletterów w sklepach, w których w często robicie zakupy lub macie coś upatrzonego.

Porównywanie cen

Zabierając się za kupowanie prezentów nieco wcześniej, macie czas na porównanie cen w różnych sklepach. W Internecie funkcjonuje wiele porównywarek cen. Możecie to również robić na własną rękę. Nawet robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym, sprawdźcie cenę danego produktu w sklepach internetowych. Ceny mogą się różnić od kilku do kilkuset złotych. Czasem nawet dany sklep oferuje niższe ceny online niż stacjonarnie.

Na koniec mam dla Was jeszcze jedną radę. Nie wyrzucajcie paragonów. Zawsze może się zdarzyć, że konieczny będzie zwrot lub wymiana prezentu.

Mam nadzieję, że tych kilka wskazówek pomoże Wam nie przepłacić za świąteczne prezenty. Co o nich sądzicie? A może macie jeszcze inne dobre rady? Czekam na Wasze komentarze.

No Comments Yet.

Leave a comment