11 pomysłów na prezenty dla ogrodniczek i ogrodników

Sezon ogrodniczy trwa. Właściwie to cały rok jest coś do zrobienia w ogrodzie, jeśli się chce żeby zawsze ładnie wyglądał. No może oprócz srogiej i śnieżnej zimy, bo ciężko pielęgnować ogródek pod kilkunastocentymetrową warstwą śniegu (pozostaje odśnieżanie). Teraz jesteśmy w okresie najbardziej pracowitym, jeśli chodzi o dbanie o ogród, dlatego zdecydowałam się na napisanie czegoś na temat prezentów dla ogrodniczek i ogrodników (amatorów i tych bardziej zaawansowanych). W dzisiejszym zestawieniu pojawi się kilka typowych prezentów, ale w nietypowych wersjach (szczególnie dla kobiet, bo te dla mężczyzn raczej nie są tak kolorowe), kilka niezbędnych (które może każdy ma, ale od czasu do czasu warto je wymienić na nowe) oraz kilka bardziej zaskakujących. Wielką znawczynią ogrodnictwa nie jestem, dlatego ten wpis konsultowałam z mamą 😉 Poniżej moja lista inspiracji. W większości przypadków podałam kilka propozycji, ponieważ nie mogłam się zdecydować, która wersja jest ładniejsza. Być może Wam spodoba się coś zupełnie innego 🙂

Ogrodniczki

Wiadomo, że w ogrodzie łatwo o różnego rodzaju zabrudzenia (czasem trudne do usunięcia), więc zaczynam od ubioru ogrodnika. Na początek odpowiednie spodnie. Powinny mieć dużo kieszonek i najlepiej żeby były uszyte z mocnego materiału. Ochraniacze na kolanach lub specjalne kieszonki do włożenia ochraniaczy będą dodatkowym atutem. Dla kobiet wybrałam wersje kolorowe. W takich spodniach praca będzie łatwiejsza i przyjemniejsza 😉

OgrodniczkiSpodnie ogrodniczki Beta, cena: 134,00 zł (Castorama)

Spodnie ogrodowe

Spodnie ogrodowe Roses, cena: 210,00 zł (AgoHome)

Ogrodniczki damskie

Spodnie Ogrodniczki Klasyczne, cena: 379,00 zł (Star Dom i Ogród)

Buty ogrodowe

Kolejny element, o który warto zadbać w ubiorze ogrodnika to buty. Przede wszystkim powinny być wygodne. Najlepiej żeby były wykonane z tworzywa, które łatwo i szybko można umyć. Poniżej prezentuję głównie wersje dla kobiet, ponieważ są bardziej różnorodne. Większość z nich nie jest obuwiem typowo ogrodowym, ale jak najbardziej do ogrodu się nadają. W hipermarketach znajdziecie też wiele innych propozycji, często w niższych cenach.

Klapki ogrodowe

Klapki ogrodowe, cena: 62,00 zł (Selito)

Kalosze Briers

Briers Kalosze damskie, cena: 79,00 zł (Selito)

Kalosze Crocs

Kalosze Crocs, cena: 149,00 zł (Eobuwie)

Klapki Crocs

Klapki Crocs, cena: 189,00 zł (Eobuwie)

Kalosze

Kalosze Hunter Violet, cena: 229,99 zł (Heavy Duty)

Rękawice

To chyba ostatni podstawowy element, jeśli chodzi o ubiór ogrodnika. Większości prac nie da się bez nich wykonać. Przede wszystkim będą chroniły przed zabrudzeniami, otarciami i skaleczeniami. Najważniejsze, żeby były wytrzymałe. Do wyboru są rękawice w różnych rozmiarach i kolorach, wykonane z różnych materiałów, a nawet przeznaczone do różnych prac ogrodowych.

Rękawiczki damskie

Rękawiczki skórzane Gardenwear, cena: 24,99 zł (Jula)

Rękawice

Fiskars rękawice robocze, cena: 59,99 zł (4Home)

Fartuch, nakolanniki i podkładka pod kolana

To już nie do końca elementy ubioru, ale również przydatne, zwłaszcza jeśli spodnie ogrodnika nie są w nie wyposażone. Prace ogrodnicze często wykonywane są w pozycji klęczącej. Nakolanniki przede wszystkim chronią stawy kolanowe oraz izolują kolana od kontaktu z wilgotnym i twardym podłożem. Dodatkowo zabezpieczają też odzież przed zużyciem. Podkładka pod kolana pełni taką samą funkcję. Jest tańsza, ale mniej praktyczna. Fartuch sprawdzi się w przypadku braku spodni z odpowiednią ilością kieszeni lub nieposiadaniu ich wcale. Wtedy wszystkie drobne narzędzia (i nie tylko) będą zawsze pod ręką.

Podkładka pod kolana

Podkładka pod kolana Greenmill, cena: 12,78 zł (Castorama)

Nakolanniki ogrodowe

Nakolanniki Greenmill, cena: 33,93 zł (Castorama)

Nakolanniki

Nakolanniki do ogrodu, cena: 34,00 zł (Selito)

Fartuch ogrodowy

Fartuch ogrodowy mały, cena: 55,00 zł (Bellota)

Konewka

Każdy ogrodnik, zwłaszcza ten, który nie ma w ogrodzie dostępu do bieżącej wody powinien być wyposażony w konewkę. Poza tym z wężem nie zawsze można się wszędzie dostać. W zależności od wielkości ogrodu można wybrać konewki różnej wielkości. Dostępne są też różne kolory oraz różne materiały, z których są wykonane (od tego w dużej mierze zależy cena).

Romantyczna konewka

Romantyczna konewka Shabby Chic Lawenda Prowansja, cena: 39,00 zł (DaWanda)

Konewka

Konewka Koziol Camilla 2l, czarna, cena: 68,00 zł (Czerwona Maszyna)

Konewka stal nierdzewna

Konewka Aguo 5l, cena: 739,00 zł (Fabryka Form)

Zestaw narzędzi ogrodniczych

Oprócz konewki każdy ogrodnik potrzebuje też odpowiednich narzędzi (same ręce nie wystarczą). Ich rodzaj jest zależny od kilku czynników, m.in. od wielkości ogrodu, od umiejętności ogrodnika oraz od rodzaju ogrodu i występujących w nim roślin. Poniżej prezentuję te najbardziej podstawowe, które powinien posiadać każdy ogrodnik. Szczególnie przydatne będą ogrodnikom amatorom oraz przy niewielkich ogródkach.

Zestaw narzędzi w kwiaty

LUX Komplet narzędzi ogrodniczych 3 sztuki, cena: 45,99 zł (OBI)

Zestaw narzędzi różowy

Fiskars Inspiration, zestaw ruby, cena: 61,00 zł (Mall)

Zestaw Gardena

Gardena Zestaw narzędzi ogrodniczych 4-elementowy, cena: 82,99 zł (OBI)

Etykiety do oznaczania roślin

Każdego czasem zawodzi pamięć. Zwłaszcza przy dużej ilości i różnorodności roślin w ogrodzie można czasem zapomnieć co i gdzie rosło. Poza tym nie każdy zna wszystkie nazwy roślin. Ułatwieniem będą etykiety. Umożliwią one w prosty sposób opisanie roślin w ogrodzie, a także w domu lub na tarasie. W przypadku etykiet przeznaczonych na zewnątrz najlepsze będą te odporne na działanie czynników atmosferycznych, żeby mogły służyć przez długie lata. Do wyboru są różnego rodzaju etykiety z gotowymi napisami lub do własnoręcznego opisania.

Etykiety OBI

OBI Etykiety do opisu roślin białe 5 sztuk, cena: 8,99 zł (OBI)

Tabliczka ceramiczna

Tabliczka ceramiczna Bazylia, cena: 14,90 zł (Sklep Na Ogrodowej)

Tabliczki ogrodowe

Tabliczki ogrodowe, cena: 15,00 zł (Made for Home)

Doniczki

Na pewno przydadzą się na tarasie, a w ogrodzie będą stanowiły ciekawe urozmaicenie. Dzięki nim można stworzyć piękne kwiatowe kompozycje lub posadzić w nich zioła. Poniżej prezentuję te, które najbardziej mi się spodobały, ale wybór jest o wiele większy.

Donica cynk

Donica cynk mix, cena: 20,00 zł (Jysk)

Doniczki cynkowe

Stojak na kwiaty, cena: 59,00 zł (Scandi Decor)

Donica na zioła

Doniczka na zioła Rig-Tig Grow-It, cena: 104,00 zł (Czerwona Maszyna)

Miniszklarnia

Idealny prezent dla ogrodników amatorów lub tych, którzy ze względu na brak miejsca nie mogą sobie pozwolić na nic większego.

Miniszklarnia

Miniszklarnia Socker, cena: 49,99 zł (Ikea)

Kubek

Ten prezent często pojawia się w moich zestawieniach, więc dzisiaj nie zrobię wyjątku. Chyba każdy ogrodnik chciałby mieć swój wyjątkowy kubek. Może w kształcie doniczki lub z uchem w kształcie łopaty? 😉

Kubek łopata

Kubek z nadrukiem – łopata, ogród, cena: 29,99 zł (DaWanda)

Kubek ogrodnika

Kubek Ogrodnika, cena: 24,00 zł (Ministerstwo Gadżetów)

Coś słodkiego

Założyłam na początku, że wszystkie dłuższe wpisy będą zawierały po 10 propozycji prezentowych, ale nie mogłam się powstrzymać i tym razem jest ich 11. Na koniec upominek dla tych, którzy są ubrani od stóp do głów i mają wszystkie narzędzia, a na dodatek uwielbiają słodycze.

Narzędzia ogrodowe

Zestaw narzędzi ogrodowych, cena: 34,90 zł (Chocolissimo)

 

Znacie jakąś ogrodniczkę lub ogrodnika? Którą z moich propozycji wybralibyście dla niej lub dla niego? A może macie jakieś inne pomysły? Czekam na Wasze komentarze.

W dzisiejszym wpisie wykorzystałam zdjęcia ze stron: www.chocolissimo.pl, www.dawanda.com.pl, www.ministerstwogadzetow.com, www.twojpasaz.pl, www.ikea.com/pl, www.czerwonamaszyna.pl, www.scandidecor.pl, www.jysk.pl, www.madeforhome.pl, www.sklepnaogrodowej.pl, www.obi.pl, www.mall.pl, www.fabrykaform.pl, www.e-bellota.pl, www.selito.pl, www.castorama.pl, www.4home.pl, www.jula.pl, www.eobuwie.com.pl, www.heavyduty.pl, www.stardomiogrod.pl, www.agohome.pl

No Comments Yet.

Leave a comment