10 pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem

Początkowo planowałam tradycyjny wpis, w którym zaproponowałabym Wam kilka (prawdopodobnie 10 😉 ) pomysłów na prezenty dla dzieci. Pewnie głównie byłyby to zabawki i inne rzeczy, które dziecko dostaje na różne okazje kilka razy w roku. A może zamiast dawać mu kolejną zabawkę warto spędzić z nim ten dzień w jakiś inny sposób, który na długo zapamięta? Poniżej prezentuję Wam kilka miejsc, do których warto wybrać się z dziećmi. Są to głównie miejsca z Krakowa i okolic, w których sama byłam lub o nich słyszałam, ale na pewno w Waszych miastach znajdziecie podobne atrakcje.

Escape room

Ostatnio bardzo popularna atrakcja dla dorosłych. Kilkoro moich znajomych było już w takich miejscach i bardzo dobrze się tam bawili. Obecnie większość miast oferuje taką formę spędzania wolnego czasu. W niektórych miejscach znajdziecie pokoje o niewielkim stopniu trudności, które będą odpowiednie dla dzieci. Niektóre z nich mają specjalną ofertę dla młodszych. Jest to idealny sposób na spędzenie Dnia Dziecka, jeśli posiadacie więcej niż jedno dziecko lub np. na nietypową imprezę urodzinową. Myślę, że jest to świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem połączone z dobrą zabawą. Polecam wszystkim, którzy lubią zagadki. Poniżej kilka takich miejsc w Krakowie, do których możecie się wybrać razem z dziećmi.

Challenge accepted

Challenge Accepted - oferta dla dzieci, cena: od 25,00 zł za osobę (Challenge Accepted)
Locked Up - Tajemnicza Komnata, cena: od 20,00 zł za osobę (Locked Up)
Escape Challenge - Magiczny pokój, cena: od 23,80 zł za osobę (Escape Challenge)

Ogród Doświadczeń

Kolejny sposób na spędzenie czasu z małymi ciekawskimi to Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są m.in. urządzenia przybliżające prawa fizyki. Najlepiej wybrać się tam, jeśli jest ładna pogoda. Jest to ciekawe miejsce, które łączy naukę z zabawą.

Ogród doświadczeń

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, cena: od 7,00 zł za osobę (Ogród Doświadczeń)

Ogród Zoologiczny

Kiedy byłam dzieckiem, w każde wakacje mama zabierała mnie i moje siostry na wycieczkę do Krakowa. Jedną z głównych atrakcji było wtedy oczywiście zwiedzanie ZOO. Bardzo miło wspominam tamte czasy. W tym wypadku warunkiem również jest ładna pogoda.

ZOO

Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie, cena: od 10,00 zł za osobę (ZOO Kraków)

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Niezwykła atrakcja dla dzieci i dorosłych. Muzeum zlokalizowane jest na terenie dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Posiada ponad 200 eksponatów. Polecam wybrać się tam w pogodny dzień, żeby móc obejrzeć również wystawy plenerowe.

Muzeum lotnictwa

Muzeum Lotnictwa Polskiego, cena: od 5,00 zł za osobę (Muzeum Lotnictwa)

Park Rozrywki

Jeden z bardziej znanych Parków Rozrywki (przynajmniej na południu Polski) znajduje się w Zatorze (ok. 50 km od Krakowa). Na terenie Parku znajdują się: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii, Park Owadów, Park Bajek i Stworzeń Wodnych, Lunapark, Park Świętego Mikołaja. Park Rozrywki Zatorland oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Zatorland

Park Rozrywki Zatorland, cena: od 29,90 zł za osobę (Zatorland)

Zator oferuje także Park Rozrywki w innym wydaniu. Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych. W Parku znajdują się 3 strefy: dla najmłodszych, familijna, ekstremalna. Można spędzić tam cały dzień korzystając z ok. 60 atrakcji (kupując jeden bilet możecie korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji bez limitu).

Energylandia

Energylandia - Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze, cena: od 49,00 zł za osobę (Energylandia)

Również niedaleko Krakowa (ok. 60 km) znajduje się Inwałd Park, w którego skład wchodzą Park Miniatur, Warownia Inwałd, Dinolandia, Mini ZOO "KUCYK" i Ogród Jana Pawła II.

Inwałd Park

Inwałd Park, cena: od 11,00 zł za osobę (Inwałd Park)

Park Wodny

Dla małych miłośników wody polecam Park Wodny w Krakowie. Oferuje on wiele atrakcji dla młodszych i starszych dzieci. Znajdziecie tam m.in. zjeżdżalnie dla dzieci w różnym wieku. To także wspaniały sposób na rodzinną zabawę.

Park wodny

Park Wodny Kraków, cena: od 13,00 zł (Park Wodny)

Inne miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi (w Krakowie i nie tylko): Akwarium Gdyńskie, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej, Kopalnia Soli "Wieliczka", Huta Julia, Park Trampolin JUMPCITY, Muzeum Motyli Arthropoda, Ciuciu Cukier Artist

Strony dzięki, którym będziecie na bieżąco z wydarzeniami dla dzieci: Czas Dzieci, Rodzinny Kraków

Zachęcam też do zapoznania się z ofertą Krakowska Karta Rodzinna, dzięki której wiele wejściówek możecie kupić taniej.

Jak spędzicie w tym roku Dzień Dziecka z Waszymi pociechami? Może skorzystacie z którejś z proponowanych przeze mnie atrakcji? A może macie coś innego do polecenia? Czekam na Wasze komentarze.

W dzisiejszym wpisie wykorzystałam zdjęcia ze stron: www.zoo-krakow.pl, www.ogroddoswiadczen.pl, www.accepted.pl, www.muzeumlotnictwa.pl, www.zatorland.pl, www.parkwodny.pl

No Comments Yet.

Leave a comment